Löydä lähin konttorisi

Missä sijaitsee lähin konttorisi? Kerro meille paikkakuntasi, niin etsimme sinulle lähimmän Säästöpankin konttorin. Voit myös valita suoraan haluamasi konttorin Valitse konttori -alasvetovalikosta.
Takaisin

Haluatko Säästöpankkien yhteisille sivuille?

Kun poistat pankin valinnan, pääset katsomaan koko Säästöpankkiryhmän yhteisiä sivuja.

Kun taloutesi voi hyvin, on aikaa nauttia elämästä

Säästöpankista saat apua ja neuvoja omien raha-asioiden hallintaan.

Tervetuloa Hyvinkään konttoriin

Hyvinkään konttori, Hämeenkatu 14, 05800 Hyvinkää

Konttorin sähköpostiosoite on hyvinkaa.lamminsp@saastopankki.fi

Sari Suoranta
Sari Suoranta
aluejohtaja
Soita: 040 527 9342
Lähetä sähköpostia: sari.suoranta@saastopankki.fi
Sari Häkkilä
Sari Häkkilä
asiakasvastaava
Soita: 010 441 7023
Lähetä sähköpostia: sari.hakkila@saastopankki.fi
Tuula Karvinen
Tuula Karvinen
asiakasvastaava
Soita: 010 441 7024
Lähetä sähköpostia: tuula.karvinen@saastopankki.fi
Asta Pykälä-Aho
Asta Pykälä-Aho
asiakasvastaava
Soita: 010 441 7025
Lähetä sähköpostia: asta.pykala-aho@saastopankki.fi
Sanna Myllyluoma
Sanna Myllyluoma
asiakasvastaava
Soita: 010 441 7027
Lähetä sähköpostia: sanna.myllyluoma@saastopankki.fi
Emmi Salovaara
Emmi Salovaara
asiakasvastaava
Soita: 010 441 7077
Lähetä sähköpostia: emmi.salovaara@saastopankki.fi

Asiantuntijapalvelut

Kirsi Sinisilta
Kirsi Sinisilta
asiakkuusjohtaja, yritys- ja maataloussektori
Soita: 040 484 0699
Lähetä sähköpostia: kirsi.sinisilta@saastopankki.fi
Maarit Jukuri
Maarit Jukuri
asiakkuusjohtaja, varallisuudenhoito
Soita: 040 527 9344
Lähetä sähköpostia: maarit.jukuri@saastopankki.fi
Leena Rautavirta
Leena Rautavirta
luottojohtaja
Soita: 040 527 9341
Lähetä sähköpostia: leena.rautavirta@saastopankki.fi
Tuulikki Brodkin
Tuulikki Brodkin
henkilöasiakaspäällikkö
Soita: 040 849 9415
Lähetä sähköpostia: tuulikki.brodkin@saastopankki.fi
Ilkka Mansikka
Ilkka Mansikka
yritysasiakaspäällikkö
Soita: 044 270 6013
Lähetä sähköpostia: ilkka.mansikka@saastopankki.fi
Iiris Korhonen
Iiris Korhonen
yritysasiakaspäällikkö
Soita: 040 5514947
Lähetä sähköpostia: iiris.korhonen@saastopankki.fi
Heli Mäenpää
Heli Mäenpää
sijoituspäällikkö
Soita: 040 6359394
Lähetä sähköpostia: heli.maenpaa@saastopankki.fi
Marianne Tuomola
Marianne Tuomola
sijoituspäällikkö
Soita: 040 355 9951
Lähetä sähköpostia: marianne.tuomola@saastopankki.fi
Eveliina Ahlsten
pankkilakimies
Soita: 040 847 0165
Lähetä sähköpostia: eveliina.ahlsten@saastopankki.fi

Lammin Säästöpankin yleiset yhteystiedot

Lammin Säästöpankin palvelunumero on 010 441 7000 ma - pe klo 8 - 22.

Lammin Säästöpankilla on käytössä 010-alkuiset puhelinnumerot. Puhelut 010-numeroihin maksavat
- kiinteän verkon liittymästä soitettuna 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min
- matkaviestinverkon liittymästä soitettuna 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min

Kaikki Lammin Säästöpankin konttoreihin ja puhelinvaihteeseen tulevat puhelut nauhoitetaan. Nauhoitettuja puheluita käsittelevät vain siihen oikeutetut henkilöt, joilla on vaitiolovelvollisuus.

Nauhoitteita käytetään tarvittaessa asiakaspalveluhenkilöiden kouluttamisessa ja mm. asiakaspalautteen käsittelyssä.

Rekisteriseloste
 

Puhelin- ja verkkopalvelut

Puh. 010 441 7000* ma-pe klo 8:00-22:00
Verkkopankki avoinna 24 h
 

Laskutusosoitteet

1.      Verkkolaskut:
Lammin Säästöpankki, 0197794-8
Verkkolaskuosoite:
OVT-tunnus: 003701977948
Välittäjätunnus: 003710948874
Operaattori: Opus Capita (ent. Itella Information Oy)
Aineistomuoto: Finvoice
 
2.     Sähköpostilaskut:
Pakolliset avainsanat viestin otsikossa:
Ostolaskunne Varmenne01
(Ilman näitä avainsanoja, laskut eivät välity palveluun)
Aineistomuoto PDF tai tiff
 
3.      Paperilaskut:
Lammin Säästöpankki
PL 12468
00021 LASKUTUS

Tule käymään

Lammin Säästöpankki

Hämeenkatu 14, 05800 HYVINKÄÄ

Soita meille

Puh. 010 441 7020
Fax. 010 441 7029

Avoinna

avoinna ma-pe 10-16.30,ajanvarauksella ma-to 8.30-19, pe 10-16.30, kassapalvelut 10-13

Muut konttorit