Löydä lähin konttorisi

Missä sijaitsee lähin konttorisi? Kerro meille paikkakuntasi, niin etsimme sinulle lähimmän Säästöpankin konttorin. Voit myös valita suoraan haluamasi konttorin Valitse konttori -alasvetovalikosta.
Takaisin

Haluatko Säästöpankkien yhteisille sivuille?

Kun poistat pankin valinnan, pääset katsomaan koko Säästöpankkiryhmän yhteisiä sivuja.

TERVETULOA SOMERON SÄÄSTÖPANKKIIN!

Asiantunteva ja ammattitaitoinen henkilökuntamme varmistaa, että pankkiasiasi sujuvat. Aina. Meiltä saat kassapalvelua koko pankin aukioloajan!

Liisa Lempinen
Liisa Lempinen
Pankinjohtaja
Soita: 029 041 2340
Lähetä sähköpostia: liisa.lempinen@saastopankki.fi
Ilpo Rinne
Ilpo Rinne
Asiakaspalvelupäällikkö
Soita: 029 041 2337
Lähetä sähköpostia: ilpo.rinne@saastopankki.fi
Tuomas Lomakka
Tuomas Lomakka
Sijoituspäällikkö
Soita: 029 041 2336
Lähetä sähköpostia: tuomas.lomakka@saastopankki.fi
Kalle Lepola
Kalle Lepola
Yritysrahoituspäällikkö
Soita: 029 041 2334
Lähetä sähköpostia: kalle.lepola@saastopankki.fi
Virpi Vuolanne
Virpi Vuolanne
Rahoitusneuvoja
Soita: 029 041 2339
Lähetä sähköpostia: virpi.vuolanne@saastopankki.fi
Satu Oja
Satu Oja
Sijoitusneuvoja, vapaalla
Soita:
Teija Vehmanen
Teija Vehmanen
Palveluneuvoja
Soita: 029 041 2332
Lähetä sähköpostia: teija.vehmanen@saastopankki.fi
Hanna Vikman
Hanna Vikman
Palveluneuvoja
Soita: 029 041 2331
Lähetä sähköpostia: hanna.vikman@saastopankki.fi
Sirkka Saarinen
Sirkka Saarinen
Rahoitusneuvoja
Soita: 029 041 2341
Lähetä sähköpostia: sirkka.saarinen@saastopankki.fi

Liiketoiminnan tuki

Satu Alanne
Satu Alanne
Henkilöstöpäällikkö
Soita: 029 041 2308
Lähetä sähköpostia: satu.alanne@saastopankki.fi
Jaana Lemberg
Jaana Lemberg
Hallintosihteeri
Soita: 029 041 2309
Lähetä sähköpostia: jaana.lemberg@saastopankki.fi
Kullervo Savola
Kullervo Savola
Riskienhallintalakimies (RCO)
Soita: 050 511 8561
Lähetä sähköpostia: kullervo.savola@saastopankki.fi
Mikko Mäkelä
Mikko Mäkelä
Pankkilakimies
Soita: 029 041 2306
Lähetä sähköpostia: mikko.makela@saastopankki.fi
Eveliina Vaanela
Eveliina Vaanela
Pankkilakimies
Soita: 029 041 2372
Lähetä sähköpostia: eveliina.vaanela@saastopankki.fi
Päivi Jääskeläinen
Päivi Jääskeläinen
Notariaattisihteeri
Soita: 029 041 2304
Lähetä sähköpostia: paivi.jaaskelainen@saastopankki.fi
Taina Ruohonen
Taina Ruohonen
Perintäsihteeri
Soita: 029 041 2313
Lähetä sähköpostia: taina.ruohonen@saastopankki.fi
Teemu Oksa
Teemu Oksa
Taloussihteeri
Soita: 029 041 2305
Lähetä sähköpostia: teemu.oksa@saastopankki.fi
Vihtor Nuuros
Vihtor Nuuros
Taloussihteeri
Soita: 029 041 2307
Lähetä sähköpostia: vihtor.nuuros@saastopankki.fi

Johtoryhmä

Juhani Huupponen
Juhani Huupponen
Toimitusjohtaja
Soita: 050 511 8551
Lähetä sähköpostia: juhani.huupponen@saastopankki.fi
Joni Rintamaa
Joni Rintamaa
Pankinjohtaja
Soita: 029 041 2320
Lähetä sähköpostia: joni.rintamaa@saastopankki.fi
Petri Siviranta
Petri Siviranta
Hallintojohtaja
Soita: 029 041 2303
Lähetä sähköpostia: petri.siviranta@saastopankki.fi

Tule käymään

Someron Säästöpankki

Torikatu 6, 30100 FORSSA

Soita meille

Puh. 029041 2330
Fax. 029041 2397

Avoinna

ma-pe 10.00-16.30

Muut konttorit

Puhelujen hinnat

Palveluneuvonta ja puhelujen hinnat:

Jos oma yhteyshenkilösi on varattuna, saat Palveluneuvonnasta 029 041 2300 henkilökohtaista palvelua päivittäisissä pankkiasioissa ma – pe klo 8 – 22.  Saat myös varattua ajan yhteyshenkilöllesi tästä numerosta. 

Puhelinoperaattorin perimä puhelun hinta on kotimaan kiinteän verkon liittymistä 8,35 snt/puhelu + 6,00 snt/min., kotimaan matkapuhelinverkoista 8,35 snt/puhelu + 17,17 snt/min. Hinnat sis. alv. 24 %. Ulkomailta soitettaessa käytetyn paikallisen operaattorin puhelumaksu Suomeen soitetuista puheluista.

Yrittäjille:

Tekninen tuki: Maksuliikenne 0100 4050 (1,1689 €/min + pvm)
Verkkopalveluiden tuki:
0100 4052 (1,1689 €/min + pvm)

Laskutustiedot:

Mikäli mahdollista, toimitathan laskut sähköisesti:

Verkkolasku

Someron Säästöpankki, 0153091-9
Verkkolaskuosoite:
OVT-tunnus:003710530919 
Välittäjätunnus: 003710948874
Operaattori: OpusCapita (Itella Information Oy) 
Aineistomuoto: Finvoice

Sähköpostilasku

Sp4327.FI.P.100642-8@docinbound.com
Huomioithan pakolliset avainsanat viestin otsikossa: Ostolaskunne Varmenne01 (Ilman näitä avainsanoja, laskut eivät välity palveluun)
Aineistomuoto PDF

Paperilasku

Someron Säästöpankki
PL 12484
00021 LASKUTUS

Pankin isännät ja hallitus:

Löydät pankin isännät ja hallituksen jäsenet täältä: