Vuosikertomus2017 Säästöpankki Optian vuosikertomus vuodelta 2017 on julkaistu. Linkki vuosikertomukseen Kirjoitettu 11.04.2018 Tyyppi Uutinen Julkaisija Säästöpankki Optia
27.04.2026 Uutinen Someron Säästöpankki Kotkan konttori 5v. Avasimme Kotkan konttorimme 11.5.2021 Kotkan kauppakeskus Pasaatin neljänteen kerrokseen, jonka jälkeen keväällä 2024 pääsimme muuttamaan nykyisiin tiloihimme torin laidalle Kotkan entiseen rahatoimistoon. Tänä keväänä tulee kuluneeksi viisi vuotta konttorin perustamisesta Kotkaan.
27.04.2026 Uutinen Avain Säästöpankki Raahen toimipiste muuttaa Avain Säästöpankki on ollut asiakkaiden taloudellisen hyvinvoinnin tukena Raahessa lähes 20 vuotta. Nyt muutamme uusiin tiloihin ja palvelemme ilman pompottelua Raahessa myös jatkossa.
23.04.2026 Uutinen Nooa Säästöpankki Kruunuvuorenranta vetää nyt Helsingin asuntomarkkinaa ylöspäin – kauppamäärät ja hinnat vahvassa kasvussa Kruunuvuorenrannan asuntomarkkina erottuu tällä hetkellä positiivisesti muusta pääkaupunkiseudusta. Asuntokauppa käy alueella vilkkaana.
20.04.2026 Uutinen Someron Säästöpankki Vapun palveluajat Someron Säästöpankissa Vappu vaikuttaa palveluaikoihimme.
20.04.2026 Uutinen Säästöpankki Sinetti ”Asiakkaita on ollut alusta asti ihan tolkuttomasti” – Vagen Oy:n kasvun tukena Säästöpankki Sinetti Kalliin myytin murtaminen somessa synnytti autokorjaamolle vahvan asiakasvirran – nyt Säästöpankki Sinetti on rahoittajana jo kolmannen toimipisteen perustamisessa.
17.04.2026 Uutinen Säästöpankki Optia Juha Laakkonen Säästöpankki Optia Oy:n hallitukseen 17.4.2026 alkaen Juha Laakkonen vahvistaa hallituksen osaamista erityisesti strategisessa johtamisessa, taloudellisessa ymmärryksessä ja muutoskyvykkyydessä.
16.04.2026 Uutinen Koivulahden Säästöpankki Christoffer Blomqvist on aloittanut säästöpankkiirina Koivulahden Säästöpankissa Christoffer toimii Koivulahden Säästöpankissa säästöpankkiirina ja auttaa yrityksiä ja yrittäjiä löytämään oikeat rahoitusratkaisut sekä toimintaan että yksityistalouteen.
14.04.2026 Uutinen Säästöpankki Optia Heidi Hyttinen on aloittanut asiantuntijana Kajaanissa Heidi on työskennellyt jo pitkään myynnin ja asiakaspalvelun parissa.
10.04.2026 Uutinen Säästöpankki Sinetti Vaikuta Hyviä Tekoja -kampanjan lahjoituksiin – Säästöpankki Sinetti jakaa lähes 45 000 euroa paikallisesti hyviin tekoihin
09.04.2026 Uutinen Länsi-Uudenmaan Säästöpankki Omakotitaloloukku – kasvava haaste asuntomarkkinassa Pääkaupunkiseudun asuntomarkkinoilla monet isojen omakotitalojen omistajat ovat tilanteessa, jossa he haluaisivat myydä nykyisen kotinsa, mutta myynti ei ole heille taloudellisesti mahdollista tai järkevää.
07.04.2026 Uutinen Myrskylän Säästöpankki Hyviä tekoja tehdään taas – tukea paikalliselle hyvinvoinnille ja elinvoimaisuudelle Säästöpankki tekee vuosittain Hyviä tekoja –lahjoittamalla osan tuloksestaan muun muassa harrastus- ja urheiluseuroille sekä erilaisille järjestöille ja yhdistyksille. Myrskylän Säästöpankki on jälleen mukana kampanjassa ja jakaa lahjoituksia toimialueensa hyvinvoinnin ja elinvoimaisuuden tueksi. Tämän vuoden lahjoitusten saajat valitaan pian, ja myös sinä voit vaikuttaa äänestämällä.
07.04.2026 Uutinen Aito Säästöpankki Hyviä tekoja -äänestys on käynnissä - Aito Säästöpankki jakaa 70 000 € paikallisiin hyviin tekoihin Hyviä tekoja -äänestys on käynnistynyt. Aito Säästöpankki tulee jakamaan äänestyksen kautta yhteensä 70 000 euroa paikallisiin hyviin tekoihin toimialueellaan.