Vuosikertomus2017 Säästöpankki Optian vuosikertomus vuodelta 2017 on julkaistu. Linkki vuosikertomukseen Kirjoitettu 11.04.2018 Tyyppi Uutinen Julkaisija Säästöpankki Optia
27.03.2026 Uutinen Someron Säästöpankki Pääsiäisen palveluajat Someron Säästöpankissa Pääsiäinen vaikuttaa palveluaikoihimme.
26.03.2026 Uutinen Avain Säästöpankki Ben Söderström on aloittanut yksityispankkiirina Ben Söderström on aloittanut yksityispankkiirina. Tehtävässään Ben palvelee säästämisen ja varainhoidon parissa pääsääntöisesti Keski-Pohjanmaan sekä Pohjanmaan alueilla.
24.03.2026 Uutinen Avain Säästöpankki Erja Heikkinen on aloittanut yritysasiantuntijana Avain Säästöpankissa Ylivieskassa Erja Heikkinen on aloittanut yritysasiantuntijana Avain Säästöpankissa Ylivieskassa. Tehtävässään Erja toimii kaikenkokoisten yritysten apuna ajankohtaisissa ja tulevissa rahoitustarpeissa sekä tietysti myös muissa yritysten pankkiasioissa.
19.03.2026 Uutinen Koivulahden Säästöpankki Paikallisen elämän puolesta - Hae Säästöpankkisäätiöltä avustusta Onko yhdistykselläsi idea, joka edistää paikallista hyvinvointia? Koivulahden Säästöpankkisäätiö tukee hankkeita, jotka rakentavat kestävämpää, osallistavampaa ja yhteisöllisempää tulevaisuutta.
19.03.2026 Uutinen Nooa Säästöpankki Taloyhtiöiden yhtiökokouskausi on alkamassa – osallistuminen on tärkeä osa oman omaisuuden hoitamista Kevään kokoukset ovat asunnonomistajille ainutlaatuisia tilaisuuksia vaikuttaa siihen, miten omaa asunto-omaisuutta hoidetaan, millaisia päätöksiä taloyhtiössä tehdään ja millaiselle pohjalle yhtiön talous ja kunnossapito rakennetaan tuleville vuosille.
18.03.2026 Uutinen Säästöpankki Sinetti Asianajaja Mika Miesmäki Säästöpankki Sinetin asiakkaana Asianajotoimiston kiireisessä arjessa pankkikumppanin toimivuus on tärkeää. Applex Asianajotoimisto on hyödyntänyt Säästöpankki Sinetin palveluita jo useiden vuosien ajan.
16.03.2026 Uutinen Säästöpankki Optia Kaija Pitkänen on aloittanut myyntijohtajana Säästöpankki Optiassa Säästäväisyys ja asiakkaan talouden valmentaminen ovat osa Kaijan työtä myynnin valmentajana.
16.03.2026 Uutinen Säästöpankki Optia Piia Salminen on aloittanut asiakkuuspäällikkönä yrityspankissa maa- ja metsätalousasiakkaiden parissa Piia on työskennellyt pankkialalla 20 vuotta yritysasiakkaiden parissa, jonka lisäksi häneltä löytyy myös kokemusta maksuliikkeestä ja yritysasiakkuuksien kokonaisvaltaisesta hoitamisesta.
12.03.2026 Uutinen Koivulahden Säästöpankki Marjo Kinnunen on aloittanut säästöpankkiirina Koivulahden Säästöpankissa Marjo Kinnunen on aloittanut säästöpankkiirina ja työskentelee yritysten sekä yrittäjien yksityisten pankkiasioiden parissa.
12.03.2026 Uutinen Lammin Säästöpankki Lauttasaaren asuntokaupassa alkuvuonna kasvua yli 30 prosenttia Asuntokauppa on lähtenyt Lauttasaaressa alkuvuonna vahvaan kasvuun. Kun muualla Suomessa kauppamäärät laskivat tammi–helmikuussa 8,4 prosenttia viime vuoden vastaavasta ajankohdasta, kasvoivat kauppamäärät Lauttasaaressa jo hyvin lähelle huippuvuoden 2021 tasoa.
11.03.2026 Uutinen Avain Säästöpankki Palvelupäälliköstä myyntipäälliköksi Palvelupäälliköstä myyntipäälliköksi. Uudessa roolissaan Jenna pääse toteuttamaan esihenkilötyötä pankin ja ryhmän yhteisen strategian ja arvojen mukaisesti.
06.03.2026 Uutinen Avain Säästöpankki Juho Alahautala on aloittanut yritysasiantuntijana. Juho Alahautala on aloittanut yritysasiantuntijana. Tehtävässään Juho toimii kaiken kokoisten yritysasiakkaiden kasvun tukena.