Piia Salminen on aloittanut asiakkuuspäällikkönä yrityspankissa maa- ja metsätalousasiakkaiden parissa

Piia Salminen - Säästöpankki Optia Oy.

”Työpaikkaa valitessani minuun vetosi Säästöpankissa arvot, asiakasläheisyys, vastuullisuus ja paikallisuus. Yleiset fiilikset työn aloittamisesta ovat tosi hyvät! Rekryprosessin kautta on tullut erinomainen kuva Säästöpankista ja pankin tavasta hoitaa asioita. Arvostan hyvää työyhteisöä sekä työilmapiiriä ja olen sujahtanut porukkaan helposti. Odotan innolla uusia asiakaskohtaamisia sekä itseni edelleen kehittämistä rahoitusalalla.”

Piia on työskennellyt pankkialalla 20 vuotta, joista viimeiset 10 vuotta yritysasiakkaiden parissa, erityisesti yritysrahoituksessa. Häneltä löytyy myös kokemusta maksuliikkeestä ja yritysasiakkuuksien kokonaisvaltaisesta hoitamisesta. Pitkän työuran aikana Piia tehnyt yrityspuolen lisäksi muun muassa myynninvalmennusta henkilöstölle, henkilöasiakasrahoitusta, sijoitusneuvontaa sekä vakuutusmyyntiä.

”Asiakkaiden kohtaaminen on mielestäni työn suola. Kuuntelen mielelläni asiakkaiden tilanteita ja pyrin ratkaisemaan asiakkaan tarpeet parhaalla mahdollisella tavalla, asiakkaan toiveita kuunnellen.”

Vapaa-ajallaan Piia harrastaa kesäisin moottoripyöräilyä ja talvisin salibandya vapaa-ajan sekaporukoissa. Hän pitää myös luonnossa liikkumisesta sekä erilaisista luontokohteista ja nauttii laavuista ja tulistelusta.

Toivotamme Piian lämpimästi tervetulleeksi työkaveriksemme!

Ota yhteyttä Piiaan ja varaa aika

Kirjoitettu
Tyyppi
Uutinen
Julkaisija

Ajankohtaista